Wypadki komunikacyjne

Odszkodowanie może należeć Ci się częściej, niż sądzisz (albo być wyższe). Zapytaj nas o szczegóły.

W naszej praktyce przekonujemy się często, że wiele osób nie jest świadoma przysługujących im praw. Czy wiesz na przykład, że odszkodowanie należy Ci się, jeśli jesteś pasażerem każdego środka komunikacji, bez względu na to, kto jest sprawcą wypadku i z jakiego środka transportu korzystałeś? Takich «ukrytych», a bardzo istotnych faktów jest znacznie więcej.

Mało kto wie, między innymi, że:

  • dziecku do lat 13 odszkodowanie należy się nawet, jeśli teoretycznie było sprawcą wypadku (np. nieostrożnie wybiegło na jezdnię); takie są przepisy
  • jeśli spowodowałeś wypadek, w którym ucierpiała Twoja rodzina, dostają oni odszkodowanie z Twego OC tak samo, jak gdyby winnym był ktoś niespokrewniony, bez dodatkowych konsekwencji dla Ciebie (istnieje tu kilka wyjątków, np. gdy w grę wchodziły środki odurzające, działanie umyślne itp.).
  • jeśli sprawca zbiegł bądź nie miał OC, i tak dostaniesz pełne odszkodowanie – gwarantuje je Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
  • możesz renegocjować ubezpieczenie również po jego przyznaniu. Jeśli wspólnie udowodnimy większy niż podany w uzasadnieniu zakres szkód (fizycznych i psychicznych), masz pełne prawo do ponownego ustalenia należnej sumy. To zadaniem ubezpieczyciela jest od początku określić ją w pełni rzetelnie, a nie Twoim – pilnować, czy nie nadużywają swojej fachowej wiedzy.

W naszej Kancelarii mamy do czynienia z najróżniejszymi typami i stopniami komplikacji spraw o odszkodowania. Niektóre są oczywiste, inne trzeba długo precyzować i negocjować. Wszystkie razem składają się na kapitał wiedzy i doświadczenia, który oddamy do Twojej dyspozycji, gdy tylko będziesz tego potrzebował.
Oczywiście, serdecznie Ci życzymy, by nigdy nie było Ci to potrzebne. Pamiętaj jednak, że nawet w najtrudniejszej sytuacji po Twojej stronie stanie zespół specjalistów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *